Archiwum 04 marca 2018


mar 04 2018 łazienka
Komentarze: 0

 Nurtuje mnie jeden problem

Gdy w łazience na parterze po spuszczeniu wody w ubikacji zaczyna napelnianiac się zbiornik spluczki, to jesli w tym momencie jest puszczona woda z kranu w tejze łazience, wowczas z wody z tego kranu czuć lekki zapaszek kanalizy. 
Z tego co udalo mi sie ustalic to:
- samo spuszczenie wody nie  naprawa-kanalizacji.pl  powoduje wystapienie przykrego zapachu - (wykonalem test przez zakrecenie doplywu wody ze spluczki) - zapach powstaje dopiero w momencie jak spluczka sie napelnia.
- woda w spluczce nie ma zapachu kanalizy
- w innych kranach w domu (rowniez w gornej lazience) taka sytuacja nie wystepuje
- Zapach ulatnia sie ewidentnie z wody a nie z odplywu czy innego otworu (sprawdzilem poprzez nalanie wody do szklanki- zapach ulatnia sie bezposrednio z niej)
- gdy spluczka nie jest napelniania, woda z kranu w felernej łazience ma normalny zapach i smak
 
 
Wg mnie gdzies musi sie dostawac zapach z kanalizy - tylko jak????? A moze jest jakies inne wytlumaczenie?
Woda jest cisnieniowa. Kanaliza raczej nie. Jakby byla jakas nieszczelnosc miedzy instalacja wodna a kanalizacyjna, to raczej nastepowalby wyplyw wody do kanalizy a nie wylapywanie zapaszku kanalizacyjnego przez wode. Po za tym woda nie lapie zapachow tak ekspresowo.
 
2. Jestes pewien ze to zapach kanalizy a nie np siarkowodor w wodzie (zapach zgnilych jaj)? Sposc wode z instalacji, hydroforu. Napelnij swieza ze studni i zrob test raz jeszcze. Czy smierdzi woda zimna czy tez ciepla. Czy moze obie?
 
 
3. Zrob eksperyment, ale podlacz do kranu w lazience jakiegos paro-metrowego weza, i na czas eksperytmentu wyprowadz go z lazienki zeby byc fizycznie z daleka od syfonow itp.
 
 
Czy jak odkrecisz kilka odbiornikow wody w domu, lazienka na gorze, kran w kuchni, itd, zeby byl spory wyplyw wody, to woda w dolnym kranie tez smierdoli?
 
Czy w momencie w ktorym smierdoli, dzieje sie cos ze strumienie wody w kranie, w sensie ze zaczyna prychac, jest w nicm wiecej powietrza itp?
 
Czy masz cyrkulacje ciepej wody? Jesli tak czy jest zalaczona
 
Dodam, ze mam ujecie ze studni. Do tego hydrofor, sterylizator-lampa UV, odazataniacz i zmiekczacz. Po za opisanym zjawiskiem woda ma normalny zapach i smak. Odpowietrzenie kanalizy jest zrobione.
arecki1 : :
mar 04 2018 sprawa
Komentarze: 0

 No tutaj o tyle sprawa prostsza że można było płytą okleić komin razem z szachtem na rurki, u mnie właśnie jest gorzej bo jest równa ściana w niej bruzda i dlatego się zastanawiam...Ekspertem nie jestem ale może wtynij pionowo pustaki w ścianie i wmuruj pustaki z otworemNa rurkę wełna mineralna (wygłuszy), na wierzch karton-gips (zielony) przymocowany do profilu zamontowanego wewnątrz bruzdy i dalej opcjonalnie:

1. siatka + gładź gipsowa
a jeżeli jesteś jeszcze przed tynkami

2. siatka zatopiona klejem (takim jak do elewacji) a resztę zrobi tynkarz wentylacyjnym i w nich wpuść rurę od kanalizacji. Ewentualnie zrób wieksza bruzdę tak aby mozna było później więcej materiału na nią nałożyć. Troche to na pewno odizloluje akustycznie od pomieszczenia w którym będzie szłaJeśli chodzi o akustykę możesz użyć rur niskoszumowych (Wavin AS czy innych producentów), do ściany zamocować na przekładkach elastycznych, ew. obłożyć wełną.

Jeśli chodzi o nośność ściany to chyba zależy od projektu, jak najmniejsze bruzdy na pewno nie zaszkodzą (może wystarczy mniejsza średnica?), bo zakładam że ściana już jest. Dopuszczalne wielkości bruzd często są ujęte w broszurach producenta bloczków/pustaków, konstruktor czy kierbud pewnie może więcej powiedzieć.uważaj z tym kuciem, 110 rury plus izoalcja pod nią i nad nią (żeby miało to sens to troszkę tego być musi) plus coś do zabudowy (kg czy tynk c-w na siatce) i juz jesteś za połową pustaka, pionowo wzdłuż całej chaty robisz ostre nacięcie ściany (domyślam się, ze nośnej) i to w narożniku,  
arecki1 : :