mar 04 2018

sprawa


Komentarze: 0

 No tutaj o tyle sprawa prostsza że można było płytą okleić komin razem z szachtem na rurki, u mnie właśnie jest gorzej bo jest równa ściana w niej bruzda i dlatego się zastanawiam...Ekspertem nie jestem ale może wtynij pionowo pustaki w ścianie i wmuruj pustaki z otworemNa rurkę wełna mineralna (wygłuszy), na wierzch karton-gips (zielony) przymocowany do profilu zamontowanego wewnątrz bruzdy i dalej opcjonalnie:

1. siatka + gładź gipsowa
a jeżeli jesteś jeszcze przed tynkami

2. siatka zatopiona klejem (takim jak do elewacji) a resztę zrobi tynkarz wentylacyjnym i w nich wpuść rurę od kanalizacji. Ewentualnie zrób wieksza bruzdę tak aby mozna było później więcej materiału na nią nałożyć. Troche to na pewno odizloluje akustycznie od pomieszczenia w którym będzie szłaJeśli chodzi o akustykę możesz użyć rur niskoszumowych (Wavin AS czy innych producentów), do ściany zamocować na przekładkach elastycznych, ew. obłożyć wełną.

Jeśli chodzi o nośność ściany to chyba zależy od projektu, jak najmniejsze bruzdy na pewno nie zaszkodzą (może wystarczy mniejsza średnica?), bo zakładam że ściana już jest. Dopuszczalne wielkości bruzd często są ujęte w broszurach producenta bloczków/pustaków, konstruktor czy kierbud pewnie może więcej powiedzieć.uważaj z tym kuciem, 110 rury plus izoalcja pod nią i nad nią (żeby miało to sens to troszkę tego być musi) plus coś do zabudowy (kg czy tynk c-w na siatce) i juz jesteś za połową pustaka, pionowo wzdłuż całej chaty robisz ostre nacięcie ściany (domyślam się, ze nośnej) i to w narożniku,  
arecki1 : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz